Mus z trzech czekolad | Bez jajek

Nie ma nic lepszego niż aksamitna konsystencja musu czekoladowego. Jeszcze lepiej gdy ten mus jest z trzech czekolad: gorzkiej, mlecznej i białej. I jest jeszcze coś lepszego: składniki potrzebne do zrobienia go są dwa. Czekolada i śmietanka.
Kompletnie nie ufam masom i kremom z wykorzystaniem jajek, sama nie wiem czemu, jednak to doprowadziło mnie do tego by zrobić coś o konsystencji musu idealnie napowietrzonego, lekkiego i aksamitnego. Jeśli też nie ufacie jajkom koniecznie zróbcie ten mus w domu, gwarantuje że nikt nie zauważy że jest to trochę oszukany mus!
To będzie chyba najkrótszy wpis w historii bloga, a zarazem jeden z najbardziej treściwych w czekoladę.

Mus z trzech czekolad | Bez jajek kolanomuchy


Składniki:
/ 4 porcje /

·         Po 100 g czekolady białej, gorzkiej i mlecznej,
·         330 ml słodkiej śmietanki.

Każdą z czekolad połamcie na mniejsze kawałki i zalejcie je nieco ponad 100 ml śmietanki. Podgrzewając śmietankę rozpuśćcie czekoladę w niej i odstawcie do całkowitego ostudzenia. Tak postępujcie z każdą z czekolad. Kiedy czekolady ostygną ubijajcie je do uzyskania konsystencji musu. Nakładajcie mus warstwami: czekolada mleczna, czekolada gorzka i czekolada biała na samej górze. Odłóżcie pucharki z musem w chłodne miejsce i poczekajcie około godziny aż całość dobrze stężeje. 

Mus z trzech czekolad | Bez jajek kolanomuchy

Może spodobają Ci się inne wpisy?

2 komentarze