Co na świąteczny prezent dla pasjonata kulinariów?

Na pewno macie w rodzinie lub ogólnie wśród bliskich kogoś totalnie zakręconego na punkcie gotowania. Jestem o tym przekonana! Jeśli nie wiecie co sprawić takiej osobie na zbliżające się święta, dobrze trafiliście. Poniżej podsuwam Wam kilka pomysłów na to co może sprawić ogromną radość obdarowanej osobie.


Co na świąteczny prezent dla pasjonata kulinariów? kolano muchy

Jako bibliotekarz zawsze będę stała murem za książkami. Ale naprawdę, książki sprawdzą się na prezent przy każdej okazji również w kulinariach. Wybór jest przeogromny: od książek z przepisami oryginalnych kuchni po wywiady przeprowadzane w kuchni. Są też przepiękne opowieści z motywem gotowania w tle. Obecnie wydawane książki kulinarne to małe dzieła sztuki: i tej pisarskiej i tej fotograficznej.
PS.: książki z antykwariatów, z historią mają podwójną moc! Na zdjęciu, widzicie między innymi książki znalezione na krakowskiej Hali Targowej o kuchni bułgarskiej i vademecum dań z kasz i mąk, bardzo często z nich korzystam.

Co na świąteczny prezent dla pasjonata kulinariów? kolano muchy


W kuchni bardzo przydają się akcesoria i różnego typu gadżety. Drewnianych łyżek nigdy dość, a miarka porcji do makaronu? Brzmi ekstra! Akcesoria najlepiej gdy są praktyczne ale fajnie gdyby były ładne, pasujące do stylu kuchni obdarowywanego (chyba najbardziej uniwersalnym jest design Ikei, jednak jest mnóstwo mniejszych, polskich twórców akcesoriów do kuchni – wystarczy dobrze poszukać). Kompletnie inaczej sprawa wygląda z gadżetami – im bardziej zwariowane i często mniej praktyczne tym lepiej. Co na przykład? Spotkałam się ze stemplem do masła w motylki i kwiatuszki. W sumie, czemu nie? Gadżety jednak nie sprawdzą się u osób miłujących minimalizm, wtedy lepiej postawić na coś przydatnego na co dzień. 

Co na świąteczny prezent dla pasjonata kulinariów? kolano muchy

Jedzenie? Serio? No serio! Nic bardziej nie ucieszy osoby gotującej od oryginalnej afrykańskiej mieszanki przypraw czy oryginalnej herbaty z Cejlonu. Fajnie jeśli jest to przywiezione bezpośrednio z danego kraju przez Was jednak obecny dostęp do różnych artykułów spożywczych jest tak szeroki że jest się ograniczonym tylko zasobnością portfela (czy bardziej elektronicznie: stanem konta). W gotowaniu liczy się poznawanie nowych smaków, odkrywanie nieznanych kuchni więc takim prezentem z pewnością przysłużycie się rozwojowi osoby której wręczycie taki prezent. 

Co na świąteczny prezent dla pasjonata kulinariów? kolano muchy

Lub niekoniecznie gotowania, może fotografii kulinarnej? Zdrowego odżywiania? W większych miejscowościach możliwości jest milion i jedna więcej. Możecie wybrać się na taki kurs razem, spędzicie ze sobą trochę czasu, co samo w sobie jest prezentem, a przy okazji nauczycie się gotować jakieś nowe danie. 


Oczywiście jest więcej pomysłów jednak one zależą też od osobistych preferencji, powyższe są moimi pewniakami które zawsze się sprawdzą. Koniecznie dajcie znać czym Wy chcielibyście zostać obdarowani w te święta lub czym Wy obdarowujecie bliskich!

Może spodobają Ci się inne wpisy?

0 komentarze